19 Nisan 2013 Cuma

Yükselen Bir Yıldız: Daniel Fuerriegel


İzlemem dediğim Spartacus: War of the Damned'i bitirmiş bulunuyorum. Fazlasıyla uğraşılmış, başarılı bir final sezonu olmuş. En çok etkilendiğim yer kesinlikle jenerikte Andy Whitfield'in göründüğü ve "I am Spartacus" diye bağırdığı bölümdü. O an doldu gözlerim...

Final sezonunda en çok dikkatimi çeken Agron karakterine can veren Daniel Fuerriegel oldu. 29 Ekim 1981 Avustralya doğumlu. Doğuştan gelen bir kalp rahatsızlığı var. Oyüzden göğsünde bir ameliyat izi duruyor. Kalp pili taşıyor. Tüm bu rahatsızlığına rağmen Spartacus çekimlerinin ağır temposuna dayanabilmiş ve muhteşem bir performans sergilemiş.
Canlandırdığı Agron karakteri 3. sezonda diziye dahil olmuş bir karakter değil. Andy Whitfield'ın da olduğu bölümlerde vardı Agron karakteri. Batiatus'un öldürüldüğü isyanda Spartacus'un yanındaydı. Agron'u asıl delirten mevzu kardeşinin arenada öldürülmesi oldu.

İsyanın her evresinde Spartacus'un yanında oldu, ona destek verdi. Agron izleyenlerin bileceği gibi gay bir karakter. Daniel ise gay değil. Gay olmadan bir gayi canlandırmak ve bu kadar inandırıcı olmak ancak iyi bir oyuncunun becerebileceği iş.

Daniel aynı zamanda çok mütevazi bir insan. Twitter hesabından sorulan sorulara cevap veriyor, instagram hesabından dizinin kamera arkası fotoğraflarından paylaşıyor. Aşağıdaki fotoğrafta Spartacus, Saxa ve Agron çekimler öncesi poz vermişler :)

Güzel bir kariyer planı yaptığı takdirde yakın zamanda Hollywood'un aranılan aktörü olması önünde bir engel yok bence.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder